Popis lekcí

Mým cílem je to, abyste v lekcích, během nich i po nich našli v sobě klid...odpočinek od stresu. klid v mysli, stav hluboké relaxace i odpočinku od běžných starostí ruku v ruce s příjemným protažením těla... spojili se sami se sebou a zaposlouchali se do řeči svého těla a naučili se tak s ním spojit. Procítili přítomný okamžik a byli! na hodinu a půl pouze byli, žili, cítili a vnímali se.

ano, není to pouhá práce s tělem a fyzičnem...je to spíše o práci ducha a mysli, ruku v ruce s tělesnou schránkou... v přítomném okamžiku a s ohledem na aktuální stav těla

Praktikujem se zavřenýma očima, aby tak došlo k hlubší relaxaci mysli a vy se tak lépe spojili s potřebami svého těla ..

Každé tělo je jiné, každý máme jinou ohebnost a jiné zápisy mysli a chování, ktere tak naše těla fomují...

Každý den je naš tělo jiné, vlastně i každou minutu a vteřinu se vše neustále mění... naše momentáloní ohebnost je závislá na tom: co si myslíme, co jíme, jak spíme a co právě prožíváme, na energiích, které nás obklopují  (z prostředí, míst, lidí a jejich slov i myslí, ...) Nechtějte od svého těla, aby se stále pohybovalo ve stejném rozsahu... uvědomte si tuhle informaci a pracujte s ní, praktikujte v jejím duchu a užívejte si tak to, jak se vše neustále mění a taky tu moc přítomného okamžiku.

Hatha Yoga

Ha = prezentuje mužský element, energie slunce, Šíva, Puruša (vědomí), zápal, síla, pravý energetický kanálek prány Pingala, den, extrovertní síla, yang.

Tha = ženský element, intelekt, Šakti, Prákrti (příroda), levý pránický kanálek energie Ida, kreativita, lunární energie, myšlenky, potenciál, chladivý efekt, noc, introvertní síla, yin.

Cílem hatha yogy je tedy sladit tyto dva elementy do centrálního pránického kanálku Sušumna (prána - životní energie), kdy nastává harmonie těla, mysli i duše až sádhaka (praktikant) dojde ke stavu Samadhi.

Lekce zahrnuje: pránájámu (ovládání dechu), zpěv manter, lehkou rozcvičku a někdy i Pozdrav slunce (ten moc často ale nepoužívám), asány (pozice těla),  meditace (zklidnění mysli) a  relaxaci.

Klidná lekce, která protáhne Vaše svaly,  šlachy i úpony. Do pozic se dostáváme spolu, pomalu a tak, aby pozice pro Vaše tělo byla stabilní a příjemná.

Sestava Hatha yogy (dle Ravijiho) cvičíme vždy stejnou a to na odstranění bolesti a nesrovnalosti zad!

Sestava Hatha yogy (Mysore style) bude vždy jiná. Více o tělesném pohybu, svižná rozcvička, pozdravy slunce.Asany: stojné, v sedu, na břiše a na zádech. Reloaxace, pranayama. Začínáme i končíme mantrou.

Výdrž v pozicích na několik dechů podporuje účinky daných pozic a učí Nás procítit tělo i uslyšet, co se odehrává uvnitř nás samých a v naší mysli.

Lekce trvá 1,5 hodiny.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé!!


 

yin yoga

velmi jemná, meditativní yoga

praktikuje se bez rozcvičky a během lekce uděláme velmi málo pozic (8-12), ve kterých se pobývá delší čas- přibližně v jedné pozici setrváváme 3-5 min

před praxí asan je pranayama nebo cokoliv na rozdýchaní, občas zpěv nějaké mantry

Delší setrvávání v pozicích půsbí dohloubky, zejména na naše fascie a taky do míst, kde třeba ucováváme staré strachy a různé vzpomínky či vzorce chování

tento druh yogy může tedy být velmi silny na prožitek a emoce. uvolňuje řadu bloků a napětí z těla

Pilates

Skupinová lekce pro všechyn věkové kategorie i tělesné úrovně

Posilovací a protahovací cvičení!

Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.

Odbourává bolesti v zádech i únavu, vždy zpevňuje střed těla (břišní svaly) .

Používá se v rehabilitacích s pohybovym aparátem.

Moje pojetí  lekce: začínáme rozcvičkou z Kundaliny yogy a rehabilitace. Následuje procvičení dechu a tzv. pre-pilates (= tzv.druhá rozcvička se cviky z rehabilitace, mobilizační lehké cviky), dále základni pilates sestava obohacená o další cviky (hl.část lekce). na konec strečink a Na úplný závěr relaxace.

Lekce trvá 1,5 hod

Llekce vhodná i pro začátečníky, pro starší osoby i osoby s bolestí zad (prosím účast předem konzultujte s lékařem a nezapomeňte mi před lekcí sdělit Váš zdravotní problém).


Detox Yoga

Skupinová lekce zaměřená a očištění lymfatického systému

Odnož Hatha Yogy, která se zaměřuje na pročištění a detoxikaci našeho těla. Většinou děláme mnoho dechových technik a kryjí, taky samomasáž. Hatha yogové pozice jsou zaměřené na části těla či pohyby dle tématu na daný den- téma je určeno postavením měsíce daný den.

Při lekci se úžasně protáhnete a uvolníte v těle dráhy i klouby pro příval sveží  životní energie.

Lekce začíná zpěvem Om, samomasáž a následují dechové kryje a techniky, pak rozcvička inspirovana Kundalini yogou ,dále sestava či pár cviků hatha yogy. Nzávěr relaxace, při poslechu velmi relaxačně účinných solfeggio frekvencí.

lekce trvá 1,5 hod

Vhodná i pro ty, co s yogou nemají vůbec žádnou zkušenost.

Flexi- Bar

Soukromé lekce.

Cvičení s vibrační tyčí flexi-bar  je vynikající prevencí proti bolestem zad a v případě stávajících bolestí Vám je pomůže odstranit.

Flexi- bar je původem rehabilitační náčiní.Cvičení je skvělým tréninkem pro všechny stupně výkonnosti a pro všechny věkové skupiny.-děti, dospělí, vrcholoví sportovci, rehabilitující pacienti i senioři.S téměř stejnými cviky lze trénovat a zvyšovat sílu, vytrvalost, pohyblivost a koordinaci všech osob na různých tréninkových úrovních. Vibrační tyč FLEXI-BAR pomáhá stabilizovat trup, především pak páteř. zpevňuje především svaly břicha,rukou i zad.

Chakra Yoga

Cvičení, jejíž sestavy a pozice jsou zaměřeny na harmonizaci Chaker (chakra čti čakra- je energetické centrum na těle, základních čaker je 7). Během lekce se buďto zaměřím na harmonizaci všech koplexně nebo vyberu jednu danou a s tou budem pracovat.

Čakr nebo čakra, znamená doslovně kruh či kolo.

Jedná se o vibrující víry vitální energie, klíčová centra, která ovlivňují naše tělo (jeho stavbu i fyziologii), stejně jako dynamiku a různé vrstvy psychoemočního rozhraní.

Podle yogového pojetí je celé Univerzum tvořeno z kruhů rotující energie a člověk sám funguje, coby zmenšená, zvnitřněná podoba tohoto Univerza.

Přestože se tradiční koncepce čakrového systému v mnohém liší, většina pojetí se shoduje na počtu sedmi nejvýznamnějších (základních) čaker, v rámci našeho psycho-fyzického "obvodu".

Koncept klíčových energetických center propojující různé vsrtvy celku těla, mysli i duše, po svém pojednávali i staří Číňané, Tibeťané, Egypťané, Inkové či indiáni kmene Čerokí...

Čakra jóga vychází z klasického systému hatha yogy a tantrických učení, přičemž čerpá také z nejógových směrů a věd.

Lekce čakra jógy se nesou v pomalejším, plynulém duchu, byť zde nechybějí intenzivnější momenty fyzické i mentální praxe. Prožitku i účinku jednotlivých cvičení a technik, je zde věnován dostatek času.

Každá lekce je zakončena cílenou relaxací, koncentračním cvičením či úvodem v meditaci, dotýkající se konkrétních čaker.

Kontraindikace: akutní stavy nemoci a rekonvalescence, těhotenství, epilepsie, psychické potíže (maniodeprese, hraniční poruchy, schizofrenie, neurózy a psychózy, panická ataka aj.)

V případě konkrétních potíží či v těhotenství, které jsou kontraindikativní k návštěvě veřejných lekcí, se lze skrze konzultaci domluvit na možnosti soukromého kurzu formou individuálních lekcí.


Ashtanga

Vinyasa Yoga

Patří mezi yogové praktiky tak trochu

divočejsí a dynamičtějsí..

Nedoporučuji pro začátečníky.

Začíná se uvítací mantrou.

Pak pozdrav slunce A a B, jako rozcvička.

Pokračuje se sledem pozic vždy stejných

a ve stejném sledu:

Asany (pozice) stojné, v sedu

v lehu na zádech, v lehu na břiše

a zakočující sekvence

Pak následuje relaxace v pozici savasana.

Sestava s 58 pozicemi včetně savasany.

Ashtanga je velmi chytře navržená sestava cviků

pro lepší ohebnost, pružnost i svalovou hmotu.

Aqua Aerobics

Aqua Yoga

Oboje cvičení nabízím opouze ve formě individuálních, soukromých lekcí.

Aqua aerobic- perfektní na vytvarování těla, zejména pasu a nohou. Cviky zařadím na Vaši úroveň i tělo tak, abyste se ve vodě zpotili, tím pádem i zhubly přebytečný tuk a zároveň zpevnily potřebné partie těla. Velmi komplexní trénink, kde zapojíte opravdu vše!!!

Ve vodě se mění tíha našeho těla, proto jakékoliv cvicení ve vodě se stává pro klouby a pro náš pohybový aparát rehabilitací! Odlehčuje zatížení páteře i všech kloubů.

Tělo zapojuje naráz řadu svalových skupin. Může za to nejen odpor a vztlak, ale hlavně nestabilní prostředí. Postava se tutíž rychle zpevňuje a tukové zásoby mizí, jako mávnutím proutku.

Aqua Yoga- Velmi příjemná lekce na ptotažení ve vodě. Zařena relaxace a sestava asán ve stoje..

Vhodné pro všechny! zejména obéznějsí a ty, co mají problém s bolestí kolen či kloubů . .

TRX

Soukromé lekce.

Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pro zatížení celého těla)

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách.

Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

Skype lekce

Ať jste kdekoliv, můžeme cvičit spolu!

Jakákoliv praxe, kterou potřebujete!

Pokud chodíte cvičit pravidelně, není potřeba předem osobní schůzka.

Pokud ke mě cvičit nechodíte, nebo jste velmi dlouho nebyli, je třeba se nejprve sejít osobně.Pak již můžem cvičit odkudkoliv, cokoliv...

Lekci platíte předem na můj účet.

Soukromé lekce

Sobota je vyhrazena pro odpočinek, takže žádné soukromé lekce !

v případě, že na tom trváte cena za lekci je dvojnasobna, než běžně

děkuji za pochopení . . .

Cvičení

vybírat můžete ze široké nabídky: Hatha yoga, Detox yoga, chakra yoga, Kundalini yoga, Power yoga, Yoga pro těhotné, Aqua yoga, cvičení proti bolestem v zádech, cvičení pro těhotné, TRX, Flexi-bar, Klasický pilates, Pilates na baloně, Standing pilates, pilates na židli, pilates pro seniory, Aqua aerobics, Port de Brass, Kalanetika, Afro tance, Fit box, Box aerobics, Step aerobics, Aerobics..

Cena soukromé lekce je 600kč v případě že se rozhodnete cvičit jednou týdně.

Pokud se chcete cvčit dvakrát tydně, první lekce bude stát 600kč a druhá lekce v tomtéž týdnu pouze 400 kč. Tím pádem Vám 1 lekce vyjde na 500 kč.

Aqua Aerobics

V případě aqua aerobicsu počítejte úhradu za vstup na bazén pro mě i pro sebe. Cena lekce se snižuje dle počtu odcvičených za týden . . .

Na týden je to 1000kč, kolikrát mě v týdnu využijete je na vás.

Pranayama, zpěv manter

Pokud jste dvě/dva snižuje se cena na 120kč za osobu. pokud jste 3 cena za osobu klesá na 100kč, pokud jste 4 a více, pak cena za jednoho je 80 kč . .

OFFICE lekce

jakékoliv cvičení v prostorách vaší práce, kancelaře

v Hustopečích

dle vašeho výběru

cena 1200,-kč za lekci 1x týdně dle vašcih požadavků, cena při častějsím využití záleží na domluvě.