Co dělám

Co nabízím

Soukromé lekce
Online lekce

                                   Online kurzy

Meditační výzva
Chakra hatha yoga
Kundalini yoga

Mým cílem je to, abyste v lekcích, během nich i po nich našli v sobě klid...odpočinek od stresu. klid v mysli, stav hluboké relaxace i odpočinku od běžných starostí ruku v ruce s příjemným protažením těla... spojili se sami se sebou a zaposlouchali se do řeči svého těla a naučili se tak s ním spojit. Procítili přítomný okamžik a byli! na hodinu a půl pouze byli, žili, cítili a vnímali se.

ano, není to pouhá práce s tělem a fyzičnem...je to spíše o práci ducha a mysli, ruku v ruce s tělesnou schránkou... v přítomném okamžiku a s ohledem na aktuální stav těla

Praktikujem se zavřenýma očima, aby tak došlo k hlubší relaxaci mysli a vy se tak lépe spojili s potřebami svého těla ..

Každé tělo je jiné, každý máme jinou ohebnost a jiné zápisy mysli a chování, ktere tak naše těla fomují...

Každý den je naš tělo jiné, vlastně i každou minutu a vteřinu se vše neustále mění... naše momentáloní ohebnost je závislá na tom: co si myslíme, co jíme, jak spíme a co právě prožíváme, na energiích, které nás obklopují  (z prostředí, míst, lidí a jejich slov i myslí, ...) Nechtějte od svého těla, aby se stále pohybovalo ve stejném rozsahu... uvědomte si tuhle informaci a pracujte s ní, praktikujte v jejím duchu a užívejte si tak to, jak se vše neustále mění a taky tu moc přítomného okamžiku.

Hatha Yoga

Ha = prezentuje mužský element, energie slunce, Šíva, Puruša (vědomí), zápal, síla, pravý energetický kanálek prány Pingala, den, extrovertní síla, yang.

Tha = ženský element, intelekt, Šakti, Prákrti (příroda), levý pránický kanálek energie Ida, kreativita, lunární energie, myšlenky, potenciál, chladivý efekt, noc, introvertní síla, yin.

Cílem hatha yogy je tedy sladit tyto dva elementy do centrálního pránického kanálku Sušumna (prána - životní energie), kdy nastává harmonie těla, mysli i duše až sádhaka (praktikant) dojde ke stavu Samadhi.

Lekce zahrnuje: pránájámu (ovládání dechu), zpěv manter, lehkou rozcvičku a někdy i Pozdrav slunce (ten moc často ale nepoužívám), asány (pozice těla),  meditace (zklidnění mysli) a  relaxaci.

Klidná lekce, která protáhne Vaše svaly,  šlachy i úpony. Do pozic se dostáváme spolu, pomalu a tak, aby pozice pro Vaše tělo byla stabilní a příjemná.

Sestava Hatha yogy (dle Ravijiho) cvičíme vždy stejnou a to na odstranění bolesti a nesrovnalosti zad!

Sestava Hatha yogy (Mysore style) bude vždy jiná. Více o tělesném pohybu, svižná rozcvička, pozdravy slunce.Asany: stojné, v sedu, na břiše a na zádech. Reloaxace, pranayama. Začínáme i končíme mantrou.

Výdrž v pozicích na několik dechů podporuje účinky daných pozic a učí Nás procítit tělo i uslyšet, co se odehrává uvnitř nás samých a v naší mysli.

Lekce trvá 1,5 hodiny.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé!!


 

Pilates

Skupinová lekce pro všechyn věkové kategorie i tělesné úrovně

Posilovací a protahovací cvičení!

Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.

Odbourává bolesti v zádech i únavu, vždy zpevňuje střed těla (břišní svaly) .

Používá se v rehabilitacích s pohybovym aparátem.

Moje pojetí  lekce: začínáme rozcvičkou z Kundaliny yogy a rehabilitace. Následuje procvičení dechu a tzv. pre-pilates (= tzv.druhá rozcvička se cviky z rehabilitace, mobilizační lehké cviky), dále základni pilates sestava obohacená o další cviky (hl.část lekce). na konec strečink a Na úplný závěr relaxace.

Lekce trvá 1,5 hod

Llekce vhodná i pro začátečníky, pro starší osoby i osoby s bolestí zad (prosím účast předem konzultujte s lékařem a nezapomeňte mi před lekcí sdělit Váš zdravotní problém).


yin yoga

velmi jemná, meditativní yoga

praktikuje se bez rozcvičky a během lekce uděláme velmi málo pozic (8-12), ve kterých se pobývá delší čas- přibližně v jedné pozici setrváváme 3-5 min

před praxí asan je pranayama nebo cokoliv na rozdýchaní, občas zpěv nějaké mantry

Delší setrvávání v pozicích půsbí dohloubky, zejména na naše fascie a taky do míst, kde třeba ucováváme staré strachy a různé vzpomínky či vzorce chování

tento druh yogy může tedy být velmi silny na prožitek a emoce. uvolňuje řadu bloků a napětí z těla

Vhodné pro začátečníky i pokročilé!

Kundalini Yoga dle Yogi Bhajana

Lekce yogy, která posune vaši duši blíže ke světlu a vždy vám otevře srdce. Během každé lekce budete překonávat své vlastní limity, limity těla, ale hlavně své mysli a svých zajetých programů!

Kundalini yoga čerpá z klasické hatha yogy, je dynamičtější a jde víc do hloubky a poznání sebe sama.

Součástí každé lekce jsou mantry, mudry, meditace, řádná relaxace a samozřejmě krija- tedy sestava na dané téma, které já vždy sama určím dle toho, co je na nebi, v jakém znamení se nachází měsíc, co lítá éterem, dle horoskopu, dle TČM anebo dle vašich přání...

Je to velmi silná a účinná praxe v mnoha ohledech

z lekce vždy odcgázíte nabití energií, láskou i radostí, vyladění a usměvaví..

sat nam


Detox Yoga

Skupinová lekce zaměřená a očištění lymfatického systému

Odnož Hatha Yogy, která se zaměřuje na pročištění a detoxikaci našeho těla. Většinou děláme mnoho dechových technik a kryjí, taky samomasáž. Hatha yogové pozice jsou zaměřené na části těla či pohyby dle tématu na daný den- téma je určeno postavením měsíce daný den.

Při lekci se úžasně protáhnete a uvolníte v těle dráhy i klouby pro příval sveží  životní energie.

Lekce začíná zpěvem Om, samomasáž a následují dechové kryje a techniky, pak rozcvička inspirovana Kundalini yogou ,dále sestava či pár cviků hatha yogy. Nzávěr relaxace, při poslechu velmi relaxačně účinných solfeggio frekvencí.

lekce trvá 1,5 hod

Vhodná i pro ty, co s yogou nemají vůbec žádnou zkušenost.

Flexi- Bar

Soukromé lekce.

Cvičení s vibrační tyčí flexi-bar  je vynikající prevencí proti bolestem zad a v případě stávajících bolestí Vám je pomůže odstranit.

Flexi- bar je původem rehabilitační náčiní.Cvičení je skvělým tréninkem pro všechny stupně výkonnosti a pro všechny věkové skupiny.-děti, dospělí, vrcholoví sportovci, rehabilitující pacienti i senioři.S téměř stejnými cviky lze trénovat a zvyšovat sílu, vytrvalost, pohyblivost a koordinaci všech osob na různých tréninkových úrovních. Vibrační tyč FLEXI-BAR pomáhá stabilizovat trup, především pak páteř. zpevňuje především svaly břicha,rukou i zad.

Chakra Yoga

Cvičení, jejíž sestavy a pozice jsou zaměřeny na harmonizaci Chaker (chakra čti čakra- je energetické centrum na těle, základních čaker je 7). Během lekce se buďto zaměřím na harmonizaci všech koplexně nebo vyberu jednu danou a s tou budem pracovat.

Čakr nebo čakra, znamená doslovně kruh či kolo.

Jedná se o vibrující víry vitální energie, klíčová centra, která ovlivňují naše tělo (jeho stavbu i fyziologii), stejně jako dynamiku a různé vrstvy psychoemočního rozhraní.

Podle yogového pojetí je celé Univerzum tvořeno z kruhů rotující energie a člověk sám funguje, coby zmenšená, zvnitřněná podoba tohoto Univerza.

Přestože se tradiční koncepce čakrového systému v mnohém liší, většina pojetí se shoduje na počtu sedmi nejvýznamnějších (základních) čaker, v rámci našeho psycho-fyzického "obvodu".

Koncept klíčových energetických center propojující různé vsrtvy celku těla, mysli i duše, po svém pojednávali i staří Číňané, Tibeťané, Egypťané, Inkové či indiáni kmene Čerokí...

Čakra jóga vychází z klasického systému hatha yogy a tantrických učení, přičemž čerpá také z nejógových směrů a věd.

Lekce čakra jógy se nesou v pomalejším, plynulém duchu, byť zde nechybějí intenzivnější momenty fyzické i mentální praxe. Prožitku i účinku jednotlivých cvičení a technik, je zde věnován dostatek času.

Každá lekce je zakončena cílenou relaxací, koncentračním cvičením či úvodem v meditaci, dotýkající se konkrétních čaker.

Nevhodne pro> akutní stavy nemoci a rekonvalescence, těhotenství, epilepsie, psychické potíže (maniodeprese, hraniční poruchy, schizofrenie, neurózy a psychózy, panická ataka aj.)

V případě konkrétních potíží či v těhotenství, které jsou kontraindikativní k návštěvě veřejných lekcí, se lze skrze konzultaci domluvit na možnosti soukromého kurzu formou individuálních lekcí.


Aqua Aerobics

Aqua Yoga

Oboje cvičení nabízím opouze ve formě individuálních, soukromých lekcí.

Aqua aerobic- perfektní na vytvarování těla, zejména pasu a nohou. Cviky zařadím na Vaši úroveň i tělo tak, abyste se ve vodě zpotili, tím pádem i zhubly přebytečný tuk a zároveň zpevnily potřebné partie těla. Velmi komplexní trénink, kde zapojíte opravdu vše!!!

Ve vodě se mění tíha našeho těla, proto jakékoliv cvicení ve vodě se stává pro klouby a pro náš pohybový aparát rehabilitací! Odlehčuje zatížení páteře i všech kloubů.

Tělo zapojuje naráz řadu svalových skupin. Může za to nejen odpor a vztlak, ale hlavně nestabilní prostředí. Postava se tutíž rychle zpevňuje a tukové zásoby mizí, jako mávnutím proutku.

Aqua Yoga- Velmi příjemná lekce na ptotažení ve vodě. Zařena relaxace a sestava asán ve stoje..

Vhodné pro všechny! zejména obéznějsí a ty, co mají problém s bolestí kolen či kloubů . .

TRX

Soukromé lekce.

Total-Body Resistance Exercise
(= Cviky pro zatížení celého těla)

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách.

Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Cvičení na TRX je určeno pro úplné začátečníky i elitní sportovce. Cviky lze snadno stupňovat. Zátěž upravíte nastavením polohy těla.

Používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. TRX buduje silné a stabilní jádro (CORE), které je základem všech efektivních a účinných pohybů lidského těla.

Skype lekce

Ať jste kdekoliv, můžeme cvičit spolu!

Jakákoliv praxe, kterou potřebujete!

Pokud chodíte cvičit pravidelně, není potřeba předem osobní schůzka.

Pokud ke mě cvičit nechodíte, nebo jste velmi dlouho nebyli, je třeba se nejprve sejít osobně.Pak již můžem cvičit odkudkoliv, cokoliv...

Lekci platíte předem na můj účet.

Soukromé lekce

Sobota je vyhrazena pro odpočinek, takže žádné soukromé lekce !

v případě, že na tom trváte cena za lekci je dvojnasobna, než běžně

děkuji za pochopení . . .

Cvičení

vybírat můžete ze široké nabídky: 

*Hatha yoga

*Yoga pro těhotné

*Detox yoga

*chakra yoga

*Kundalini yoga

*power yoga

*Pilates

*Aqua yoga, Aqua aerobics

*cvičení proti bolestem v zádech

*TRX

*Flexi-bar

*Pilates na baloně

*Standing pilates

*pilates na židli

*pilates pro seniory

*Port de Brass

*Kalanetika

*Afro tance

*Fit box

*Box aerobics

*Aerobics

*Posilovani

*Pranayama, dechove techniky

*zpěv manter

Aqua Aerobics

V případě aqua aerobicsu počítejte úhradu za vstup na bazén pro sebe plus cena lekce 800kc hodina

Cena lekce se snižuje dle počtu odcvičených za týden . . .

Pranayama, zpěv manter

OFFICE lekce

jakékoliv cvičení v prostorách vaší práce, kancelaře

v Hustopečích nebo v Brne

dle vašeho výběru

Záleží na domluvě, co a kdy a jak dlouho budem cvicit.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky