O mně

MiLUji Tedy jsem!

Jsem tedy MiLUji!

Miluji ZPĚV!

MilUJI TANEC!

MiLUji Meditaci!

Miluju yogu!

MiLUji Pilates!

MiLUji Dech!

Miluji život!

MiLUji Přírodu!

MiLUji Nebe!

MiLUji  Tebe!

 . . . i sama sebe . . .

Můj prožitek je takový, že u lásky to všechno začíná...a sebeláskou pokračuje!

AŤ už tu o mně přečtete cokoliv, nezapomeňte, že to, co píši a říkám, je můj úsudek o sobě samé...ten se s vaším úsudkem nemusí ztotožňovat.. Mysl většinou hodnotí...proto obrázek, který si tu o mně uděláte, je produktem vaši mysli, zkušeností a zážitků a nemá nic, co dělat se mnou...

Cesta dosavadním životem, v tomto ženském těle, mě naučila nenechat se rozhodit tím, co má mysl produkuje... nooo, zatím to nejde 100%, ale daří se .. více i méně ... někdy vůbec .. Ale čím dál víc..

Život je hra, není třeba ho brát vážně, ale občas se taky zaseknu a přistihnu s jakou vážností to zas všechno prožívám a beru . . .

Jedním z nejcenějších klenotů je pro mě meditace vipassana... Od té doby, co ji praktikuji cítím, vidím, slyším . .  Taky se neustále učím. . .i vnímat ten nejcenější zákon přírody:  VŠE SE MĚNÍ! vše se neustále mění a to je jediná jistota...uvědomíme-li si tuhle podstatu světa i nás samotných, pak zjistíme, že mnoho našich akcí, reakcí, strachů či braní života vážně je vlastně zbytečných...neexistuje nic než teď, přítomný okamžik...

Život jako cesta.... je sama cíl...a na té cestě se učíme každým dnem, minutou i sekundou... díky každé duši,kterou potkáváme...a zejména díky těm, se kterými se dostanem do konfliktu nebo těm, kteří nás milují a podporují . . .

Velmi ráda cestuji, poznávat nové lidi, kultury a názory je úžasná škola toho, jak je vše jiné a mění se  . . .

Ráda se učím a poznávám nové věci...a své poznatky předávám s radostí dál. Vám všem, co mají zájem, chuť...

převším jsem...

někdy cvičím, učím, předávám, co jsem prožila, naučila se a prozařuji dny tam, kde je tma- yogovou praxí . . . mnohdy a ráda pouze naslouchám nebo jsem přítomna ...

umím ale taky být úžasně nepřítomna...:)

Svou práci miluju stejně jako svět, život a vše živé . . .

 O to více vás všechny, kteří se objevujete na mé cestě životem a  máte anebo i nemáte chuť učit se z mých slov a zkušeností a sami na sobě díky mým slovům či činům pracovat...Věřte, že i já se od Vás všech neustále něco učím....za to děkuji

 <3

Jsem prý jednorožec

. . . barevná

. . .  miluji kakao a zelený čaj ...

Zrozena ve znamení ryb, a to asi se vším všudy... mlčení je mi blízké . . . ráda naslouchám...občas ale chytnu i vykládací . . :) a miluji vodní živel

řeky, jezera, rybníky a moře

poslední roky, tím jak na sobě pracuji, se ale změnilo to, že již neprahnu po teplu, moři a prudkém slunci.... ale zamilovala jsem si déšť, hory, příjemný vánek, mlhu, vůni lesa a hor..Himaláje

Miluju hru na klavír, i když na něj neumím, když piano vidím ráda k němu zasednu a zkouším hrát ... piano a vibrace ale moc ráda poslouchám . . .

miluji hudbu i verše

tanec a zpěv (předvsím manter nebo posvátných písní)

Yoga se stala mým životním stylem, . . . je mému srdci tolik blízka, že zasahuje vlasně do všeho co jsem a dělám...

Yoga je radost, yoga je dar, yoga je pro mě komplex, ... kde pozice zaujímají pouhou 5tinu toho všeho umění ... yoga je spojeni! dechu a těla, srdce a mysli, spojuje Vás s Vámi a Vás s námi . . . yoga je dech, yoga je tep, yoga je život i zpěv, taky prožitek smutku či pravdy nebo holé podstaty...yoga je tady a teď a práce s myslí i dechem. . . yoga je práce na sobě, končí tam, kde začíná . . . nekonečno . .   především Váš vlastní a momentální prožitek . . . yoga je sebeláska a úcta, úcta ke svému životu, tělu i mysli, ostatním i k planetě zemi . .

a vše funguje jak má . .všechny cesty vedou do Říma . .  již v pubertě jsem věděla, že yogu jednou budu cvičit, učit a milovat . . .

A má cesta k Yoze?

. . . když mi bylo, tuším, 14 let měla jsem nutkání vyzkoušet Yogu. Dělala jsem mnoho různých sportovních aktivit, a tak mě zajímalo, co na té yoze je...co to ta yoga vlastně je za cvičení..? Věděla jsem pouze o jediném místě u nás v Hustopečích: místní "kulturák", kde se dodnes yoga cvičí  . . .Tehdejší lekce klasické Hatha yogy mi připadala směšná a tak nějak o ničem. Tenkrát jsem opravdu nechápala, jak tohle někdo může brát jako cvičení???nebo co to jako vlastně má být..?

Hlavu jsem si s tím nelámala. Prostě yoga není pro mě, řekla jsem si. Tenkrát jsem dělala aerobní a dynamická cvičeni jako Fitbox atd.., což pro mě mělo správnou dynamiku a smysl, proste pohyb jako takový.  Při odchodu z mé první lekce yogy mi hlavou zaznělo:"Přijde správný čas, yogu budeš učit!" to jsem se tenkrát zasmála s opovržlivým odfrknutím nad tímhle výplodem z nitra mé bytosti. Když ale uzrál čas, dostala jsem se ke cvičení pilates, pak už mi bylo jasné, že odsud je pouhý krůček k tomu praktikovat yogu . . .

a teď? drazí moji milý, kdykoliv zasednu na podložku před vás, nejsem to já, není to Petra Čechová, je to síla která mnou proudí a tam k vám promlouvá, ta vás učí, ta vám ukazuje... ja sama, moje mysl a tělo, velmi často poslouchám, jako neznámý pozorovatel, ta slova, která vychází z mých úst.. Sama si ze svých slov beru ponaučení, jako by je říkal někdo druhý... Praktiky, které zařazuji  , často nemám připravené, oni prostě přijdou , tak jak maji pro ty, kdo přišel a v té chvili právě potřebuje . .

učím i PILATES a za ten jsem velmi vděčná!

Na  mé cestěbyl  jedním z velmi důležitých mezníků...naučil mě mnohému . . . Třeba tomu: " Nikdy neříkej nikdy!" ... Trpělivosti, práci s dechem, koordinaci těla, procítění a vnímání těla i dechu . . . Jako nactiletá jsem pilates znala jen z časopisu Cosmopolitan, kde byla kdysi sestava zakladnich 10 cviku. Vzpomínám si, že jsem ji občas cvičila..teď se tomu směji, protože to s pilates cvičením nemělo moc společného...O několik let později po mně žádalo jedno fitcentrum učení pilates. Výzvy a nové učení já miluji, takže jsem se přihlásila na kurz s udělením Diplomu u paní lektorky Blahušové (ta začla pilates učit v Čr jako první, přivezla jej z Ameriky a založila tu školu pro lektory). Patří jí mé velké díky, protože mnohé, co jsem se naučila tenkrát od ní, používám doteď. Nicméně první setkání s opravdovým pilatesem mi dalo zabrat. Cvičení vypadá velmi jednoduše, ale provést ladné pohyby a koordinovat je s dechem, při tom dodržet všechny zásady pilates . . . UFFF! a 50ti letá paní Blahušová prováděla vše s takovou lehkostí ... Takže jsem po kurzu naznala, že "tohle tedy v životě!! cvičit nebudu!!!" velké díky vám cvičenkám, které jste měli a máte zájem a chuť cvičit a pilovat, se z nechutě stala Láska s velkým L!!


Děkuji Vám